Duyuru : Bitler ve Mitler Konferansı
11 Mayıs 2016 Çarşamba

Bitler ve Mitler Konferansı
Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından çevre ve halk sağlığı konusunda önem arz eden ve eklembacaklılar şubesi böcekler sınıfının bir takımı olan bitlerle ilgili “Bitler ve Mitler” adlı konferans düzenlendi. 
İİBF Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonu’ndaki konferansta konuşan Hitit Üniversitesi, Tip Fakultesi, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hikmet Ayşegül Taylan Özkan, bitlerin eskiden beri insan hayatının içinde olduğunu belirterek bitlerle ilgili mitleri, asılsız söylentileri, yanlışları anlattı. 
Bitlerin gelişiminde çok az değişim olduğunu belirterek tarihi süreç hakkında bilgi veren Taylan, saç bitleri, kasık biti,  insanlar için en tehlikeli olan vücut bitleri, vücut bitlerinin oluşturduğu hastalıklar,  ülkemizdeki bit enfestasyonu, bitlerle ilgili istatistikî veriler, bitler hakkındaki mitler, halk arasında konuşulan asılsız bilgiler, tedavi yöntemleri konularında katılımcıları bilgilendirdi. 
Konferans sonunda Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslan Gülcü ile İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esmeray Alacadağlı tarafından Özkan’a teşekkür belgesi takdim edildi. 

 

Tekil Ziyaret : 343
Toplam Ziyaret : 1482