Duyuru : İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri
11 Mayıs 2016 Çarşamba

Üniversitemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri
Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) ve İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri (İSAG) tarafından “İş Sağlığı ve Güvenliği” semineri düzenlendi. 
Bayburt Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Gökhan Budak Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan Bayburt Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esmeray Alacadağlı, Bayburt Üniversitesinde 2014 yılından itibaren iş sağlığı ve güvenliği konusunda yapılan çalışmaları anlattı. 
Üniversitenin bilimin ve topluma yön vermenin merkezi olduğunu belirten Alacadağlı, çalışan sağlığı ve güvenliği noktasındaki çalışmaların gerekli olduğunu, mevzuatın gerektirdiği şekilde iş sağlığı ve güvenliği kurullarının oluşturulduğunu, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili bir birim kurulduğunu, Ağustos 2015 itibariyle Bayburt Üniversitesi iş sağlığı güvenliği yönergesi hazırlandığını ifade etti. 
Seminerde İSAG Yönetim Kurulu Başkanı Levent Kavlak, Avrasya Üniversitesi Öğretim Görevlisi İş Güvenliği Uzmanı Gülin Denizer, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saim Ocak,  Emekli Müfettiş Selahattin Avinç İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili mevzuata ve uygulamaya dair sunum yaptı. 

 

Tekil Ziyaret : 561
Toplam Ziyaret : 1918